הצילום ככלי

כל צילום הוא ביטוי לרגש.

מה הסיבה שאנו בוחרים ללחוץ על המחשף דווקא במקום ובזמן מסוים? הרי רוב הזמן אנחנו לא מצלמים (להוציא את מי שמכורים לסטורי) , אז למה דווקא ברגע הזה? היה משהו במה שהעין ראתה באותו רגע מסוים שעורר איזו שהיא מחשבה, איזו שהיא הרגשה שמאחורי אותה מחשבה, אולי רגש שאנחנו רוצים לייצר אצל מי שנשלח לו את הצילום הזה.

אנחנו מלקטים רגעים של יופי, התרגשות, הרהור, מיוחדות, זכרונות, חוויות.

מזה שנים רבות, הצילום מהווה כלי אפקטיבי ביותר לביצוע תהליכים אומנותיים וחינוכיים משמעותיים.  זהו כלי ביטוי בלתי אמצעי לעיבוד והפנמת תכנים בדרך "אחרת" .  הצילום מאפשר העצמה בדרכים שונות, ומסוגל לעקוף "מחסומים" מוכרים. 

קרא עוד

הצילום הינו מראה לנפש, מעבר להיותו תחום יצירתי, נגיש ומרתק, הוא הפך להיות פתח לעבודה על הגברת המודעות האישית והביטחון העצמי בשפת דימויים וללא מילים.

הצילום מאפשר להתחבר לרגשות, גם למי שזה לא בא לו באופן טבעי.

וכיוון שכך, לא אחת אני נותנת למתאמנים שלי משימות "צילומיות". כולם מצלמים היום, וזה  תקדים שלא היה כמותו בהיסטוריה, הכוח הזה נמצא בעצם אצל כולם, ואפשר לשכלל את הצילום כך שיסייע לעקוף מחסומים הנבלמים למשל על ידי סוכני "הגיון" ו"פחד".

גם עלי זה עובד, בחווית הצילום שלי שמשתקפת בצילומים שלי אני מגלה את העולם, ודרכו אני מגלה את עצמי: דרך הבחירות במושאי הצילום, האופן בו אני בוחרת לצלם ,כמה אני מתקרבת או מתרחקת, מואר או חשוך , צבעוני או שחור לבן , מינימליסטי  או עשיר בפרטים , יצירתי או תיעודי, את היומיומי או את הנסיעה לקצה העולם, את הרצון להתחדש או דווקא להיות במקום הכי בסיסי. זהו תהליך מתמשך והתובנות והתועלות משתבחות עם הזמן.

צילום הוא בעצם שפה שבה אתה יכול לכתוב את עצמך, כדי להעביר מסרים ממך החוצה לעולם ואליך פנימה. אך זו גם שפה באמצעותה אתה יכול לקרוא את עצמך דרך עיניהם של אחרים, כפי שהם רואים אותך. הקריאה הזו יכולה לאתגר למשל חשיבה ביקורתית שלך על עצמך, אבל לא רק.

אני מאמינה שלכל אדם ישנה הזכות להציג את עצמו, לשקף את עולמו לסביבה ולומר את דברו באופן ישיר ובלתי-אמצעי.

אני מאמינה שהשפה המיוחדת הזו יכולה לקרב כל אחד לעצמו ולסביבה שלו, לשפר מודעות עצמית וביטחון ולעזור לגלות עולמות חדשים – פנימיים וחיצוניים.

פעילות הצילום בתיאום טלפוני

למענכם בניתי

יום כיף חוויתי לנשים בנווה צדק והסביבה

מתאים לחברות, אחיות, אמא-בנות, סבתא-אמא-בת, או כל הרכב אחר, מוגבל לקבוצה של עד 3 נשים כדי לתת יחס מיטבי. שילוב של סיור באחת השכונות הכי ציוריות בארץ + צילומים בהם תהיי דוגמנית ליום אחד, שבסופו תגלי כמה את יפה בדיוק כמו שאת.

יום כיף חוויתי לזוגות בנווה צדק והסביבה

נשלב סיור בשכונה + צילומים: אצלם אתכם וגם, תקבלו תרגילים בצילום שאתם תבצעו בשטח, ככלי לחיזוק הקשר הזוגי, להתבוננות מחודשת זה בזו, להתבוננות עצמית, להתבוננות בעולם.

בהמשך ליום זה נקיים מפגש נוסף, לנתח את מה שהמצלמה קלטה. אין צורך במצלמה מיוחדת, גם הטלפון הנייד מספיק.