סדנאות

הסדנאות הקרובות - 2022

ערכים כמנוע בארגון

על מה בעצם – ערכים הם לא רק מילים. הם משפיעים על התנהגויות ומעצבים את חוויות היומיום של חיינו. קיומו של מערך ערכים ברורים ומקובלים בארגון מאפשר התמודדות יעילה עם מורכבות ועם אי ודאות. מנהיגות אמיתית עוסקת בערכים, כיוון שעתידה של חברה טמון בהגדרת ערכיה. ערכי הארגון הם הגרעין שממנו הכול מתחיל ואליו חוזרים כדי לזכור למה בכלל יצאנו לדרך .הערכים מייצגים את התרבות הארגונית ואת ההתנהלות הערכית הרצויה של הארגון בקבלת ההחלטות ובפעילות היום-יומית שלו, הן בתוך הארגון פנימה והן עם גורמים חיצוניים. מהם הערכים אשר מביאים ארגון להצלחה והעדרכם של אלו ערכים ימנע או יעכב אותה ?

בסדנא נבין מהם ערכים, מה תפקידם, מה קורה כשהם מתנגשים ואלו ערכים ייחודיים נדרשים לארגון שלכם כדי  להגשים את החזון שלו.  הסדנא מלווה בהתנסויות חווייתיות, סימולציות ותרגול.

כוחם של הרגלים

על מה בעצם – נדמה לנו שרוב הבחירות שלנו הן תוצאה של החלטות שקולות, אבל לא כך הדבר. רוב מה שאנחנו בוחרים לעשות הוא תוצאה של הרגלים. וגם אם נדמה לנו שחלק גדול מההרגלים שלנו חסרי חשיבות, לתוצאה המצטברת יש השפעה אדירה כמעט על כל תחום בחיינו: בריאות, עבודה, זוגיות, מצב כלכלי, אושרנו וכו.

שנים רבות מנסה המדע לחקור נושא זה אך רק בשני העשורים האחרונים החלו נוירולוגים, פסיכולוגים, סוציולוגים ואנשי שיווק להבין איך עובדים הרגלים – וביתר חשיבות, כיצד הם משתנים.

בסדנה נלמד מהו הרגל?  מה הופך הרגל ל"טוב" או "רע" ? מהו תפקידם של ההרגלים בחיינו? ותוך כדי התנסויות נתיידד עם ההרגלים שלנו ? נזהה הרגלים שהייינו רוצים לשנות ונלמד דרכים להוציא את השינוי לפועל . אלו הרגלים כדאי לי לאמץ כדי להגשים את המטרות שלי – הגשמיות ושאינן גשמיות.

תקשורת אפקטיבית

על מה בעצם – תקשורת אפקטיבית היא תקשורת המביאה לתוצאה הרצויה לך. אנשים רבים מתקשים, פוחדים או לא יודעים לתקשר באופן אפקטיבי, וזה יכול להיות מול המנהלים שלנו, העובדים שלנו, בני הזוג , חברים ובעצם כל מי שאנחנו מתקשרים איתו כולל המוכרת בסופר כדוגמא.  במקרה של תקשורת שאיננה אפקטיבית , אנחנו בעצם מגבילים את ההישגים בעבודה, באהבה ובשאר תחומי החיים.

בסדנה נבחן סגנונות תקשורת שונים ונתמקד בתקשורת האפקטיבית. נתרגל מצבי תקשורת מחיי היום יום ונקבל כלים לשיפור מידת האפקטיביות שלך בתקשורת עם העולם. נחדד ונלטש את שיטת העברת המסרים ואפן ההתבטאות כך שישרתו אותך באופן טוב יותר.

לדייק את הרצון

על מה בעצם – בהגדרה המילונית אבן שושן, רצון הוא "הכושר הנפשי לרצות לבצע דבר מה. הכח הפנימי לחתור ולהשיג משהו על אף הקשיים שאדם עלול להיתקל בהם לפעמים"  מהו הכח הפנימי הזה ? האם לכל אחד יש רצון ? איך זה שלאנשים יש היום יותר ידע ונגישות למידע ממה שהיה אי פעם, ומצד שני לעיתים קרובות הם מתקשים לענות על השאלה הפשוטה  "מה את/ה רוצה " ? האם מה שאת/ה אומר/ת שאת/ה רוצה זה מה שאת/ה באמת רוצה? ומה ההבדל בין מה שאתה רוצה למה שאתה צריך?

בסדנה ננסה להבין מהו רצון ? נתנסה בחידוד הרצון בסוגיות יום-יומיות – כמו מה ללמוד? איפה לעבוד? האם לשנות מקום מגורים וכיוצ"ב. נדבר על חשיבות הרצון בקבלת החלטות. מחירו של העדר רצון/ רצון מעורפל מול התועלות של הרצון החד.

כללי

  • הסדנאות מיועדות לקהל הרחב, ובכלל זה ארגונים ומפגשים חברתיים
  • מיועד לנשים וגברים בכל גיל
  • מיועד לכל מי שרוצה לשפר את כישורי החיים לטובת השגת יעדים שקבע לעצמו, מימוש והגשמה
  • הסדנאות יותאמו לקהל היעד ויכללו שימוש בשפה והתנסויות הקשורות לעולם של הקהל מזמין הסדנה
  • מצווה גדולה להיות בשמחה – ולכן יושם דגש על שילוב של למידה משמעותית, חוויתית ומהנה
  • מיקום: תל אביב
  • גודל הקבוצה: 10 עד 20 איש וזאת כדי לאפשר למידה אינטימית

מועדי הסדנאות הקרובות יפורסמו בקרוב